Чому діти хворіють частіше?

28.11.16
alt

Доведений факт – діти хворіють частіше, ніж дорослі. Чи є в цьому провина батьків? І що робити?

Чим менше імунітет, тим менше він працює?

Почнемо з самого початку: у всіх є система захисту від хвороб – імунітет. У всіх імунітет працює по-різному, тому одні хворіють часто, інші – раз на кілька років. Дитина перших років життя  набуває специфічного імунітету через «знайомство» з великою кількістю інфекцій. Маленький організм за допомогою клітинного імунітету протистоїть хворобі, одночасно формуючи гуморальну імунну відповідь проти певного збудника.  Тож перші 5 років життя дитяча імунна система невпинно працює і допомога їй не завадить. Таким чином у дітей імунітет незрілий, процес дозрівання імунітету завершиться приблизно в підлітковому віці. Відповідно, незрілий імунітет – низький ступінь захисту від вірусних інфекцій.

Маленький імунітет і велике коло спілкування

Восени традиційно починається спалах захворюваності. Особливо до цього схильні діти – після літніх канікул, проведених в невеликому колі (сім’я, 2-3 друга), дитина йде в велике – школу або дитячий садок. Великі колективи можна назвати накопичувачем різних вірусних захворювань, і це логічно: більше дітей – вище ймовірність, що серед них є застуджені. Вірусні інфекції дуже заразні – досить посидіти в одній кімнаті з застудженим або навіть пройти по коридору, по якому пройшло хворе маля або носій. Деякі віруси передаються не тільки повітряно-крапельним шляхом, але навіть і контактно – через речі, наприклад, через підручники, іграшки. Крім того у нас є сусіди, ми виходимо в місто, користуємось громадським транспортом, відвідуємо кафе, магазини, кінотеатри. Скрізь в перерахованих місцях можна зустріти вірусну інфекцію. І в певні моменти життя людина до них особливо сприйнятливий. В які моменти?

В першу чергу, варто сказати про переохолодження. Саме воно винне в тому, що восени й взимку діти хворіють частіше, ніж іншої пори року. Переохолодження або застуда тимчасово знижує захисні сили організму, і будь-який трапившийся вірус з радістю оселиться в клітинах організму дитини. Звичайно, він оселиться лише на час – все ж імунітет не дрімає. Після вторгнення незнайомця піде реакція у вигляді вироблення захисних факторів – на це зазвичай піде кілька днів. В результаті вірус все ж буде переможений (інакше ми б хворіли без зупинки). Після хвороби дитина тимчасово буде більш вразливою до вірусів – імунітет попрацював, використав свої кращі сили та трохи «втомився». На відновлення буде потрібен час.

Природний захист

Мабуть, одним з найбільш успішних ефективних засобів захисту від вірусів буде зміцнення імунітету. Згадайте хоча б один блокбастер на тему смертельного вірусу – незараженими залишаються тільки ті, у кого в крові є особливий захист проти вірусу. Так і в реальності. Тільки наш захист більш універсальний – він спрямований на різні види вірусів та бактерій.

Зміцнювати імунітет можна різними способами. Прихильники природних методів вдаються до загартовування – це дійсно дуже ефективно. Це добре працює при обов’язковій систематичності (досить один раз пропустити процедуру, як ефективність знижується). Вітаміни, що містяться в овочах та фруктах, теж корисні для організму.

За останні два-три роки засоби для зміцнення імунітету стали дуже популярними, їх багато, кожен вибирає, що йому призначив лікар, порадила сусідка або мама, або просто до чого душа лежить. Обережність у відносинах з ліками не зашкодить, але боятися їх не варто. Наприклад, такий засіб, як PROFILAKTONE і роботу імунітету підтримує, і не змушує  його працювати занадто сильно, на межі можливостей.

Не варто забувати про найпростіші але не менш ефективні засоби профілактики – миття рук перед їжею, не користуватися посудом і рушником хворого (якщо в сім’ї хтось захворів, краще виділити йому індивідуальний комплект). Провітрювання приміщень дозволяє не тільки дихати свіжим повітрям, а й зменшувати концентрацію вірусів у приміщенні.

Як PROFILAKTONE впливає на імунітет?

Прийом PROFILAKTONE дає змогу зміцнити імунітет, допомагає організму надійно протистояти хвороботворним бактеріям та вірусам, запобігає застудним захворюванням та вірусним інфекціям, зокрема, грипу.

PROFILAKTONE — імуностимулятор на основі масла печінки акули, яке містить алкілгліцерол, вітаміни А, D, С, Е та мінерали Цинк та Селен. Ключова перевага алкілгліцеролу полягає в тому, що він стимулює імунітет —допомагає захистити нас від вірусів та бактерій. Масло для PROFILAKTONE видобувається з печінки гренландської акули. Екологічно чиста, натуральна сировина та європейські стандарти виробництва — запорука високої якості продукту. Не секрет, що риб’ячий жир має специфічний смак, через це і діти, і дорослі часто відмовляються його вживати, не дивлячись на безперечну користь. При розробці PROFILAKTONE цей тонкий момент було передбачено: у нього відсутній риб’ячий присмак та запах. Дуже важливо, що PROFILAKTONE приємний на смак: для дітей – зі смаком малини, а для всієї родини — зі смаком манго та персика. Крім того, даний продукт є безпечним для хворих на цукровий діабет, оскільки до складу входить натуральний підсолоджувач – стевія.

Завдяки комплексному складу PROFILAKTONE зміцнює імунітет, захищає нас від застуди та грипу, дає нам гарне самопочуття навіть у період, коли організм не отримує достатньо вітамінів з продуктами харчування.

Резюме

Діти хворіють частіше, ніж дорослі і «винен» в цьому їх незрілий дитячий імунітет. В наших силах допомогти дитині хворіти рідше, використовуючи загартовування, захищаючи його від переохолодження, і застосовуючи в щоденному раціоні PROFILAKTONE.